Kahve değirmeni tavsiye: Hangi kahve öğütücüsü almalıyım? add wishlist show wishlist Çıkar add compare show compare Delete preloader
Tavsiye

Kahve değirmeni tavsiye: Hangi kahve öğütücüsü almalıyım?

Kahve değirmeni tavsiye: Hangi kahve öğütücüsü almalıyım?

Kendi kahvesini demleyen ve farklı lezzetler arayışında olan kişilerin dönüp dolaşıp geleceği noktaya hoş geldiniz. Kahve öğütücüler manuel ve otomatik öğütücüler olarak ikiye ayrılır. Taze kahve demlemek isteyen ve kahvenin aromasını en iyi şekilde almak isteyen kişiler bir noktadan sonra "hangi kahve öğütücüsünü almalıyım?" sorusuyla baş başa kalıyor. Bu yazımızda hangi kahve öğütücüsünü almanız gerektiği ile ilgili merak ettiklerinize ışık tutmaya çalışacağız. Kahve değirmeni tavsiye konusunda okuduklarınız yeterli gelmezse bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin. İhtiyacınız olan kahve öğütücüsüne karar verme konusunda size tüm samimiyetimizle yardımcı olacağımızdan şüpheniz olmasın.

Kahve değirmeni tavsiye

Bu başlık altında ele alacağımız ürün listesi şu şekildedir:

"Hangi kahve öğütücüsünü almalıyım?" sorusuna cevap vermeden önce gereksinimlerinizi belirlemenizi öneriyoruz. Alacağınız öğütücüyü evde mi kullanacaksınız? Yoksa ofiste mi? Yoksa seyahatlerinizde yanınızda taşımak istediğiniz bir öğütücüye mi ihtiyacınız var? Bu ve bunun gibi sorulara cevap verdikten sonra filtrelemeye demleme yöntemi ile devam edebiliriz. Peki bu ne demek oluyor?

Kahve demleme şekillerine göre kahvenin öğütme ayarı da değişmektedir. Örneğin french press ile demlediğiniz kahvelerin öğütme ayarı ile V60 ya da Chemex ile demlediğiniz kahvelerin öğütme ayarı aynı değildir. Yanlış ayarda öğütülmüş bir kahve, içmekten en keyif aldığınız kahve olsa bile yanlış öğütüldüğü için aradığınız lezzete ulaşmanızı engelleyecektir.

Kahve değirmeni tavsiye

Kahve öğütücüsü alacaklara tavsiyeler

Kahve öğütücüsü almaya karar vermiş ya da sadece keşif için yolu bu yazıya düşmüş ziyaretçilerimiz için hazırladığımız kahve öğütücüsü alacaklara tavsiyeler yazımıza dişlilerin önemine değinerek devam ediyoruz. Dişli takımı olan kahve değirmenlerinde dişli tipleri düz ve konik olarak ikiye ayrılmaktadır. Konik dişli değirmenler, düz dişliye sahip olanlara göre daha kaliteli öğütme yaparlar. Ayrıca önemli olan bir diğer detay da dişlilerin çapıdır. Çap ne kadar büyük olursa öğütme kalitesi de o kadar artar. Öğütücünün fiyatı da bu doğrultuda artmaktadır.

"Hangi kahve öğütücüsünü almalıyım?" diye düşünürken dikkat etmeniz gereken diğer bir kritik nokta dişli kalitesidir. Kahve öğütme işlemi sırasında dişliler ısınabilir ve bu kahvenin yanmasıyla sonuçlanabilir. Bu yüzden seramik dişlilere sahip olan öğütücülere yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Seramik dişliler, malzeme kalitesi olarak ve öğütme performansı olarak üst düzey performans sunan ürünlerdir. Kahve öğütücüsü alacaklara tavsiyeler olarak çok da kafa karıştırmadan dikkat edilmesi gereken konulara birer birer değinmeye çalıştık. Şimdi de bu noktada başlangıç seviyesinden üst seviyelere doğru tercih edebileceğiniz kahve öğütücülerine bir göz atalım.

Hario Mini Plus Seramik Kahve Değirmeni

Hario Mini Plus Seramik Kahve Değirmeni

Ürünü Sepetine Ekle

Hario Mini Plus Seramik Kahve Değirmeni, filtre kahve sevenlerin ve kahvesini kendi demlemeyi alışkanlık haline getirmiş kişilerin mutlaka elinin altında olması gereken bir yol arkadaşıdır. Hario mini seramik kahve değirmeni sayesinde nerede olursan ol, her daim taze kahve demleyebilirsiniz.

Minimal tasarımı sayesinde yanında taşımak için en uygun kahve değirmenlerinden biridir. Seyahat ya da kamp gibi dış mekan aktivitelerinde taze kahve elde etmenin en kolay aracısı olan bu öğütücü, 1-2 kişilik kullanımlar için idealdir. Kullanıcılar ve baristalar tarafından en çok tercih edilen kahve değirmenlerinden biri olan bu öğütücü, ayarlanabilir öğütme mekanizması sayesinde French Press, V60, Chemex ve Aeropress gibi birbirinden farklı demleme yöntemlerine uygun olarak öğütme işlemini gerçekleştirmektedir.

Hario Mini-Slim PRO Seramik Kahve Değirmeni

Ürünü Sepetine Ekle

Hario kahve değirmenleri arasında Mini modelinin Pro versiyonu olan bu değirmen, güçlendirilmiş öğütme kolu, paslanmaz çelikten üretilmiş gövdesi ve ele konfuru bir biçimde oturan ergonomik yapısıyla Hario kahve değirmenleri arasında dikkat çekmeyi başarıyor. Seramik öğütme dişlileri sayesinde ısınma yapmıyor. Bu sayede öğütme işlemi sırasında kahvenin yanmasını engelliyor ve mükemmel lezzete ulaşmanıza olanak sağlıyor.

Minimal tasarımı sayesinde sadece evde değil, yanında rahatlıkla taşıyabileceğin harika bir yol arkadaşıdır. Kolay ayarlanabilen öğütme ayar mekanizması ve kompakt boyutu sayesinde seyahatlerinde taze kahve içmenin keyfini Hario Mini-Slim Pro kahve değirmeni ile doyasıya yaşayabilirsin.

Hario Skerton Pro Seramik Kahve Değirmeni

Ürünü Sepetine Ekle

Hario Skerton Kahve Değirmeni serisinin geliştirilmiş ürünü olan Hario Skerton Pro, kendi kahvesini kendi demlemek isteyen kişilerin gözdesi konumundadır. Kaymaz kauçuk tutma gövdesi, kolay ayarlanabilir öğütme mekanizması ve seramik öğütücü dişlileri sayesinde hem homojen bir öğütme imkanı sunuyor hem de kullanım kolaylığı açısından büyük avantaj sağlıyor. Filtre kahve, French Press, V60, Chemex, Syphon, Aeropress ve diğer kahve demleme metotları için kullanabilirsiniz.. Gövde kısmında bulunan vidayı sıkarak ya da gevşeterek istediğin öğütme boyutunu çok kolay bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

Hario V60 Elektrikli Kahve Değirmeni Compact

Ürünü Sepetine Ekle

Hario V60 Elektrikli Değirmen Compact, tamı tamına 39 farklı öğütme derecesine sahiptir. Yeni Hario Compact Kahve değirmeni ile V60, Chemex, French Press, Syphon ve Moka pot gibi birçok demleme yöntemine göre kahve öğütmek mümkün. Hario V60 elektrikli değirmenin kullanımı çok kolaydır. Kompakt boyutlara sahip Hario’nun yeni değirmeni, gövdeye oturan öğütülmüş kahve haznesi sayesinde pratik ve hijyenik bir kullanım sunuyor. Paslanmaz çelikten üretilmiş konik öğütme dişlisine sahip bu ürün -iddia ediyoruz- ev baristalarının ve kendi kahvesini kendi öğütmek isteyen kişilerin vazgeçilmezi olacak!

Comandante C40 Nitro Blade Grinder

Ürünü Sepetine Ekle

Evde üst düzey kahve deneyimi yaşamanız için özel olarak tasarlanan bu öğütücünün gövdesi paslanmaz çelik üzeri ince ahşap kaplamadan oluşmaktadır. Şık tasarımı ile kullanıcılarını kendine hayran bırakan Comandante C40, eşit, düzgün ve güçlü bir öğütme sağlar. Telve tankı ve ilave haznesi için kalın cam kullanıldığından dayanıklılığı yüksektir ve her bir haznesi 40 gram kahve alır. Akıllı endüstriyel tasarımı sayesinde kahvenin tadını değiştirmez.

Artık “hangi kahve öğütücüsü almalıyım?” sorusuna verebileceğiniz daha net cevaplar olduğunu düşünüyoruz. Kahve değirmeni tavsiye gibi farklı ekipman tavsiyeleriyle ilgili başlıklar için bizi takip etmeye devam edin. Kaliteli demlemeler gerçekleştirmeniz için hazırladığımız içeriklere daha kolay erişebilmek için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Görüşmek üzere!

Yorumlar

    Yorum yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

    Gösterilmeden önce yorumların onaylanması gerekir