Filtre kahveye şeker atılır mı? Şekerli filtre kahve nasıl olur? add wishlist show wishlist Çıkar add compare show compare Delete preloader
Filtre Kahve

Filtre kahveye şeker atılır mı? Şekerli filtre kahve nasıl olur?

Filtre kahveye şeker atılır mı? Şekerli filtre kahve nasıl olur?

Kahve içmeyi çok seviyoruz. Sabah kalkar kalkmaz ilk iş olarak kahve demleyen kişi, günün yorgunluğunu atmak için kahve demleyen kişi ya da sadece kahve istediği için kahve demleyen kişi… Hepimiz aynı yolun yolcusuyuz. Günümüzde gelişen üçüncü nesil demleme yöntemleri ile kişiselleştirilebilir kahve deneyimleri yaşamak mümkün ancak bugün daha genel bir konuya değineceğiz. Filtre kahveye şeker atılır mı? Şekerli filtre kahve nasıl olur?

Filtre kahveye şeker atılır mı sorusunun cevabı kişisel görüşlerden öteye gidemez. Kahveyi şekerli de içebilirsiniz, şekersiz de içebilirsiniz. İkisi de olanaklar dahilinde. Bu zamana kadar bu konuda otoriter bir yorum yapılmamış olup yapılması da mümkün değildir. Bu sebeple filtre kahveye şeker atılır mı sorusuna net bir cevap vermek, kendi görüşünü savunmaktan öteye gidemez. Bizim görüşümüzü merak ediyorsanız, biz şekersiz kahveye gönül vermiş yuvarlak masa şövalyeleri olarak yerimizi çoktan aldık. Şekerli içenleri de seviyoruz ama; ne demiştik, hepimiz aynı yolun yolcusuyuz.

Şekerli filtre kahve nasıl olur? Şekerli olur. Şekerli filtre kahve. Fazla söze gerek yok.

Filtre kahve şekerli olur mu?

Filtre kahve şekerli olur mu sorusunun net bir cevabı yoktur. Ancak bu soruya farklı bakış açılarında cevap verilecek olsaydı neler olurdu birlikte göz atalım. Kahveye şeker atılır mı atılmaz mı tartışmasının menemen soğanlı mı olur soğansız mı tartışmasından farkı yoktur. Filtre kahvenin şekerli olup olmayacağı tamamen kişisel zevkler doğrultusunda belli olmaktadır. Bir taraf kahvenin şekersiz olması gerektiğini savunurken diğer bir taraf ise şeker olmadan asla diyor.

Bu iki zıt görüş dışında; örneğin şeker bağımlılığınız var ve şekeri bırakmak istiyorsunuz. Kahve yardımıyla bunu başarabilirsiniz. Kulağa biraz garip gelebiliyor olabilir ama bunu yapmak gerçekten mümkün. Öncelikle damak tadınıza uygun bir kahve bulmanız gerekiyor. Sonrasında ise kademeli olarak kahveye koyduğunuz şekeri azaltarak şeker alışkanlıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Evet gördüğümüz gibi filtre kahve şekerli olur mu sorusuna otoriter bir yaklaşım sergilemek mümkün değil. Bugün şekerli içiyorsak kişisel görüşümüz elbette şekerli kahveden yana olacaktır. Şekersiz içiyorsak tam tersi düşünceye sahip olacağız. Peki ya kahve bize dokunuyorsa? Doktorunuzun “kahve içme” uyarısı ile bir anda kahveyi hayatımızdan zorunda kalabiliriz. Şekerli şekersiz çok takılmamak gerekiyor. Şeker zararlı ama dikkat etmek lazım.

Filtre kahve şeker düşürür mü? Kafein Şeker düşürür mü?

Kafein insulin üzerinde etkili bir maddedir. Özellikle diyabet hastasıysanız kahve tüketiminize çok dikkat etmelisiniz. Çünkü kahve kandaki şekerin düşmesini ya da yükselmesine sebep olabilir. Üstelik bu etkileri görmek için çok fazla kahve tüketmenize gerek yok. Yaklaşık olarak 200 mg. kahve, bahsi geçen etkileri ortaya çıkarmak için yeterlidir. 200 mg. kahve ne kadar yapıyor diye soracak olursanız 3-4 fincan kahvenin 235-480 mg. kafeine eş olduğunu düşünerek hesaplayabilirsiniz.

Yorumlar

    Yorum yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

    Gösterilmeden önce yorumların onaylanması gerekir