Filtre kahve kilo verdirir mi? Diyet listesine bir yenisi daha add wishlist show wishlist Çıkar add compare show compare Delete preloader
Diyet

Filtre kahve kilo verdirir mi? Diyet listesine bir yenisi daha

Filtre kahve kilo verdirir mi? Diyet listesine bir yenisi daha

Yaz mevsiminin gelişiyle birlikte kilo vermek isteyen kişiler, farklı farklı yollarla diyet programlarını şekillendiriyor. Kahve, metabolizmayı hızlandırıcı etkisi sayesinde diyetlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Peki filtre kahve kilo verdirir mi?

İçmekten büyük keyif aldığımız kahveler, kilo verme bakımından da faydalıdırlar. Yoğun çalışma temposuna hızlı adapte olmak isteyen, güne dinç başlamak isteyen kişiler güne bir fincan kahve ile başlamaktadır. Bu yazımızda "filtre kahve kilo verdirir mi, filtre kahve zayıflatır mı, hangi kahve yağ yakar" gibi sorularınızın cevabını bulacaksınız.

Kahve içerdiği bileşenler ile çok güçlü bir antioksidandır. Yapılan araştırmalar düzenli olarak kahve tüketen kişilerde, düzenli olarak kahve tüketmeyen kişilere kıyasla çok daha az toksik bulunmaktadır. Bildiğiniz üzere toksinler vücuttan atılmadığında insan sağlığına zararlı olan ve sağlığı tehlikeye sokan maddelerdir. Ancak her şeyin fazlasının zararlı olduğunu lütfen unutmayın. Aşırı kahve tüketimi de insan sağlığı için faydalı değildir. Yetişkin bireyler ve çocuklar için günlük belirlenmiş, aşılmaması gereken kafein tüketme miktarını bilerek, bilinçli tüketici olmakta fayda var.

Güçlü bir antioksidan olan kahve, idrar yolunu harekete geçirir ve vücudumuzda bulunan toksinleri dışarı atmamızı sağlar. Ayrıca sık sık idrara çıkardığı için ödem oluşumunu engeller. Gelelim asıl konumuza, filtre kahve kilo verdirir mi?

Filtre kahve zayıflatır mı?

Filtre kahve zayıflatır mı? Evet zayıflatır. Ancak tüketim miktarını yukarıda belirttiğimiz gibi doğru ayarlamanız, kendi sağlığınız açısından çok önemlidir. Kahvenin zayıflatıcı etkilerinden faydalanmak istiyorsanız kahveye süt ve şeker eklemekten kaçınmalısınız. Bu doğrultuda kahve için süt ve şeker katılmadığı takdirde zayıflatıcı olduğunu söyleyebiliriz.

filtre kahve diyet

Spor yapan kişiler genellikle programlarına başlamadan 45-60 dakika önce bir miktar kahve tüketirler. Bunun amacı spor öncesinde kafein alarak egzersiz esnasında yağ yakımını hızlandırmak ve performansı artırmaktır. Bu arada koşu yaptığınız zamanlarda kahvenizi saatlerce sıcak tutmaya yarayacak olan Stanley termos marka ürünü de listenize ekleyebilirsiniz.

Hangi kahve kilo verdirir?

Metabolizmamızı hızlandırmak için kahve tüketiyoruz ancak doğru kahveyi mi tüketiyoruz? Hangi kahve kilo verdirir sorusunun cevabını şu şekilde verebiliriz. Kafein oranı yüksek kahveler, metabolizmanızı daha çok hızlandırır. Ancak çeşitli mide rahatsızlıkları, yüksek tansiyon gibi rahatsızlığı olan kişilerin kafein tüketimini kontrollü bir şekilde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu noktada kontrollü bir kahve tüketimi için ilgili hekiminize başvurabilirsiniz. Çok ufak detaylar gibi gözükse de mikro detaylar bazen hayatımıza etki eden büyüklükte olabilir.

Filtre kahve, espresso ya da filtre kahve gibi kafein oranı yüksek kahveler, kilo verdirici özelliğe sahip olan kahvelerdir. Hangi kahve kilo verdirir sorusunun cevabını kendi damak tadınıza uygun olarak belirlemek istiyor olabilirsiniz. Bu noktada kafein oranı yüksek kahveleri araştırmanız sizi doğru kahveye götürecektir. Bu kahvelerin kilo verdirici etkisinden faydalanmak için kahvenize şeker, süt ve krema eklememelisiniz.

Sabah aç karnına filtre kahve içmek zayıflatır mı?

Sabah aç karnına filtre kahve içmenin zayıflatıcı etkisi olduğu biliniyor. Sabah uyandığınızda vücudunuz sizden besin bekler ki size enerji verebilsin. Bu noktada kahve içerek vücudunuza kafein alarak kalp atışınızı hızlandırmış olursunuz. Elbette şekersiz, sütsüz ve kremasız. Bu sayede sindirim sisteminiz hızlı çalışmaya başlar ve bölgesel zayıflamalarda faydalı olur.

Sabah aç karnına filtre kahve içmenin bilinen olumsuz bir etkisi yoktur. Ancak bazı kişilerin mide hassas olabilir ve sabah kahve tüketimini kaldıramayabilir. Bu noktada ısrarcı olmamanız ve vücudunuzun tepkilerini görmezden gelmemeniz gerekmektedir.

Hangi kahve yağ yakar?

Spor ve diyet yapmaya karar verdiniz. Bu döngüyü kahve ile destekleyerek metabolizmanızı hızlandırmak, yağ yakımını desteklemek istiyorsunuz. Ama hangi kahve yağ yakar bilmiyorsunuz. Hangi kahve yağ yakar sorusunun cevabı aslında çok da karışık değildir. Kafein miktarı yüksek olan kahveler (espresso, filtre kahve vb.) yağ yakımını en iyi şekilde tetikleyen kahvelerdir.

Yorumlar

    Yorum yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

    Gösterilmeden önce yorumların onaylanması gerekir